Historie1462
Otevření Hirschovy lékárny ve Frankfurtu nad Mohanem. Rodina Freseniů ji převzala v 18.století

1912
Lékárník a majitel Hirschovy lékárny, Dr. Eduard Fresenius, zakládá farmaceutickou společnost Dr. E.Fresenius
Jejími hlavními výrobky jsou speciální farmaceutické produkty jakými jsou injekční roztoky, sérologická činidla a Bormelinova nosní mast.

1933/34
Výrobní společnost je oddělena od Hirschovy lékárny a stěhuje se do Bad Homburgu. Dr. Fresenius věnuje stále více a více času společnosti, která roste na 400 zaměstnanců

1966
Fresenius začíná prodávat dialyzační stroje, které jsou vyráběny mnoha různými zahraničními společnostmi a získává podstatný podíl na trhu.

1971/72
Představení originálního aminokyselinového roztoku dosahujícího rozhodujícího průlomu v parenterální výživě. Vývoj inovačního řešení objemových náhrad (hydroxyethyl starch solution – HES) na poli objemové terapie/krevních náhrad

1974
Fresenius začíná vyrábět infuzní roztoky a zdravotnický spotřební materiál v St.Wendelu oblasti Sárska.

1979
Poprvé se představuje výživa pro podání sondou Fresubin®

1980
Uvedení přípravku HAES-steril® ve kterém pokračuje vývoj hydroxyethyl škrobů, se kterým Fresenius určuje celosvětové standardy objemové terapie

1981
Zavedení konceptu domácí péče, díky kterému pacienti, kterým musí být podávaná enterální výživa (příjem výživy zahrnuje gastro-intestinální trakt), mohou zůstat v domácí péči. Ve stejném období se zvětšuje spektrum výrobků enterální výživy.

1988
Fresenius vyvíjí Aminomix® dvoukomorový vak pro parenterální výživu.


1993
Zavedení výrobku Supportan®, sondové enterální výživy pro onkologii.

1995
Položení základního kamene nového výrobního závodu ve Friedbergu (Hessensko)


1997
Jako první na světě představuje dipeptidové řešení parenterální výživy. Spuštění výroby technologicky nejvyspělejšího závodu na výrobu infuzních roztoků (Friedberg, Hessensko) - nejmodernějšího v Evropě. V České republice se zakládá Fresenius Pharma s.r.o. (dceřiná společnost Fresenius AG)

1999
Vytváří se Fresenius Kabi, sloučením divizí Fresenius Group’s Pharma s obchodními částmi infuzních roztoků získaných od společnosti Pharmacia & Upjohn (Kabi). Nová společnost je ve vedoucím postavení v Evropě na poli výživy a infuzní terapie, poskytující celosvětově komplexní paletu výrobků a služeb pro nemocnice a domácí péči.

Zavádí se nová generace hydroxyethyl škrobů pro objemovou terapii

2000
Fresenius Kabi zrychluje svůj celosvětový obchodní růst, při kterém vstupuje na nově rostoucí trhy v Asii, Africe a Latinské Americe a zároveň rozvíjí program svých služeb. V České republice otevírá sklad a zavádí vlastní distribuční činnost na jejím území.2003
Obchodní činnost Fresenius HemoCare byla přidělena pod Fresenius Group. Vzhledem k podobnosti technologické základny, byly divize infuzních a transfusních technologií sloučeny pod jednotné řízení a přiřazeny pod Fresenius Kabi. Obchodní činnost Fresenius Kabi na území Slovenské republiky je začleněna pod vedení pražské pobočky.

2004
Fresenius Kabi posiluje svoji pozici na trhu strategickými investicemi v jižní Africe, České republice a společným podnikem v Austrálii. Současně se Praha stává sídlem centrály pro země střední a východní Evropy a severní Afriky.

2005
Expanse portfolia intravenózních léčiv, díky převzetí portugalské farmaceutické společnosti Labesfal.

Fresenius Kabi posiluje výrobkové portfolio a výrobní síť svého zdravotnického materiálu převzetím obchodní činnosti Clinico.

2006
Získání argentinské farmaceutické společnosti Filaxis a expanze v oblasti i.v. léků.

2007
Fresenius Kabi posiluje obchodní aktivity prostřednictvím akvizic.

Náhrada krevního objemu: získání společnosti produkující náhrady krevního objemu - japonské farmaceutické společnosti Kyorin.
I.V. léky : získání čilské společnosti Laboratorio Sanderson a italské společnosti Gibbon.
Klinická výživa: akvizice společnosti na enterální výživu od firmy Nestlé ve Francii a ve Španělsku.

2008
Fresenius Kabi rozšiřuje své portfolio i.v. generických léků a akvizicí s Dabur Pharma expanduje do oblasti onkologie.

Fresenius Kabi se svými produkty vstupuje na severoamerický trh a prostřednictvím koupě společnosti APP Pharmaceuticals v USA se stává předním celosvětovým dodavatelem v oblasti nitrožilně podávaných generických léků.

2012
Fresenius Kabi převzal transfuzní technologie od společnosti Fenwal a získává tak vedoucí postavení v oblasti s širokým produktovým portfoliem pro odběr, zpracování a uchování krve a krevních složek.